Czy potrzebuję ubezpieczenie na życie?

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę

Czy potrzebuję ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenia UK

Polisa na życie lub ubezpieczenie na życie to produkt, który ma uchronić bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. W zamian za konkretnej wielkości składki, zakład ubezpieczeń zobowiązuje się względem osób uposażonych bądź spadkobierców ubezpieczającego do wypłaty konkretnej sumy pieniędzy, na wypadek jego śmierci. Umowę ubezpieczenia na życie zawiera się dożywotnio bądź na czas oznaczony. Ważną rolą polisy jest gwarancja dla określonych osób uposażonych w trakcie trwania ubezpieczenia.

Głównym celem ubezpieczeń na życie jest zapewnienie ochrony finansowej osobom bliskim, i tymże samym uzyskanie bezpieczeństwa. Przy szybko rosnącym tempie życia zagwarantowanie sobie komfortu emocjonalnego jest bardzo ważną kwestią. Można to zrobić małym nakładem pieniężnym poprzez wykupienie polisy na życie, której składki nie będą obciążały budżetu, a jednocześnie nadal dobrze chroniły.

Dla kogo jest ubezpieczenie na życie?

Ogólnie ubezpieczenie na życie może wykupić sobie każdy. W praktyce jednakże owego rodzaju ochronę biorą pod uwagę głównie osoby, które założyły już swoją rodzinę, aby  w razie śmierci uzyskali oni zapewnione poprzez Towarzystwo Ubezpieczeniowe pieniądze. W teorii ubezpieczenie na życie pozwala uchronić bliskich, chociaż na pewien czas, jeśli niespodziewanie by nas zabrakło. Takie środki mogą być niezwykle atrakcyjną pomocą zwłaszcza w sytuacji, kiedy zmarły był jedynym bądź podstawowym żywicielem rodziny. Na polisę ubezpieczeniową należałoby zdecydować się w czasie, gdy np. rodzi nam się dziecko bądź gdy bierzemy z naszą drugą połówką wieloletni kredyt, jakiego bez naszej pomocy nie będzie w stanie spłacić. Z racji na duży okres obowiązywania umowy składka nie będzie zabójczo wysoka, natomiast ubezpieczenie perspektyw naszych bliskich w przypadku najgorszego jest kwestią niezwykle istotną.

Zabezpieczenie na rozmaitych frontach

Polisa na życie może chronić na różnorodne sposoby. Wszystko zależy od tego, jaki obszar ochrony wybierzesz. Zazwyczaj decydując się na ubezpieczenie na życie chcemy uchronić się na dwóch frontach: własnym oraz rodzinnym. Po pierwsze, gdy coś poszłoby nie tak, Twoi najukochańsi – w umowie opisywani jako uposażeni bądź beneficjenci – mogą otrzymać od spółki ubezpieczeniowej odszkodowanie w wielkości kwoty ubezpieczenia, na jaką wynosiła Twoja polisa na życie. Po drugie niektórzy ubezpieczyciele proponują rozszerzenie polisy na życie o pozostałe zagrożenia aniżeli zgon ubezpieczonego, zapewnia to parasol ochronny Tobie – osobie wykupującej polisę. W zależności od obszaru posiadanego ubezpieczenia możesz liczyć na odszkodowanie np. w sytuacji ciężkiej dolegliwości (zawał, udar, nowotwór oraz pozostałe) lub pobytu w szpitalu bądź operacji medycznej. Uzyskaną kwotę możesz przeznaczyć dowolnie, nawet na wycieczkę do okoła świata lub alternatywne leczenie.

 

Jeśli Jesteś zainteresowany lub masz ubezpieczenie na życie i chciałbyś sprawdzić, czy masz najlepszą ofertę dostępną obecnie na rynku, napisz do mnie lub zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie: 073 9949 7363   –  Marta Sawicka 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *