Dlaczego Social Service przejmuje polskie dzieci?

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę

Dlaczego Social Service przejmuje polskie dzieci?

Wiele polskich rodzin ucieka do Anglii, ponieważ ich przeszłość w rodzimym kraju nie jest pozytywna. W innym kraju, gdzie jest się nieznanym, można zacząć wszystko od początku. Żyje się tam dobrze i raczej nic nie wskazuje na to, że rząd Anglii może robić pod górkę swoim mieszkańcom. Jednak pierwsze problemy mogą się pojawić tuż po urodzeniu dziecka.

 

Social Service

Jest to instytucja, która wspiera rodziny i pomaga zadbać o dobro dzieci. Przede wszystkim zwracają uwagę na najmłodszych i to oni są w głównym kręgu zainteresowania Social Service. Poza opieką promują oni również poszanowanie dzieci. Osoba, która odwiedza rodziny, nazywa się  Social Worker. To on ustala, czy potrzebna jest pomoc, a także udziela jej. Wiele rodzin obawia się interwencji Social Service, ponieważ boją się oni o swoje dzieci. W ściśle określonych warunkach po prawomocnym wyroku sądu dziecko może zmienić dom i trafić do rodziny zastępczej.

 

Kiedy dziecko może zostać zabrane

1. Występowanie przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej

2. Rodzic zostawia dziecko same, bez opieki

3. Libacje alkoholowe i częste awantury rodziców

4. Dziecko jest objęte pomocą, a rodzice nie starają się zmienić

5. Dziecko chodzi brudne i zaniedbane

6. Rodzice trafili do szpitala lub więzienia

7. Dziecko nie chce pozostać w domu

8. Opiekunowie nie kontrolują dziecka i ono ucieka

 

Kto zgłasza problem do Social Service

Najczęściej, bo prawie 30% zgłoszeń pochodzi ze strony policji. Na drugim miejscu jest szkoła, a na trzecim służba zdrowia. Warto odnotować, że rocznie jest około 650 tys zgłoszeń, z czego prawie 400 tys jest warte uwagi. Zgłoszenia te muszą być oczywiście sprawdzone przez Social Worker’a, który będzie odwiedzał każdy dom, w celu dowiedzenia się czegoś więcej o sytuacji dziecka. Bardzo często zagląda się również do przeszłości rodziców i jeśli ucieka ktoś z Polski, ponieważ jego przeszłość nie jest różowa, to niestety, ale Social Service się o tym dowie.

 

Zabieranie polskich dzieci

Przypadek ten jest dość popularny, ponieważ rocznie polskim rodzicom jest zabieranych około 100 dzieci. W porównaniu do wszystkich jest to około 0,5%. Trzeba zwrócić uwagę, że bardzo często dzieci trafiają do adopcji, gdy rodzice nie mówią dobrze po angielsku, a także mają problemy ze znalezieniem pracy, dlatego tak ważna jest nauka języka obcego i stały dochód.

 

Jak zachować się w przypadku wizyty pracownika Social Service

Po pierwsze trzeba zachować spokój i dążyć do współpracy. Jeśli pracownik zauważy, że rodzice zachowują się naturalnie i nie chcą niczego ukryć, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprawa zostanie umorzona. Jeśli będą jakieś zastrzeżenia to warto oferować współpracę, ponieważ chodzi tutaj przede wszystkim o dobro dziecka. Jeśli w domu wszystko jest tak, jak być powinno i dziecko nie ma żadnych zastrzeżeń co do rodziców, to nie ma się czego obawiać. Gorzej, jeśli rodzice mają problem z alkoholem przed narodzinami dziecka. Wtedy od razu po urodzeniu się maleństwa, sprawa może zostać przekazana do sądu i po paru dniach dziecko może być już u rodziny zastępczej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *