Dlaczego w Wielkiej Brytanii warto mieć doradcę ubezpieczeniowego?

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę

Dlaczego w Wielkiej Brytanii warto mieć doradcę ubezpieczeniowego?

W Wielkiej Brytanii działa wiele firm ubezpieczeniowych. Wiele osób często podpisuje umowę ubezpieczeniową zaproponowaną przez bank, szuka ubezpieczenia przez internet lub z porównywarki internetowej itp., a często także rezygnuje z wyboru zabezpieczenia siebie i najbliższych. Klienci nie szukają innych rozwiązań, ponieważ na rynku ubezpieczeniowym trudno połapać się, która oferta jest najkorzystniejsza, którą opcję wybrać. Szukając właściwej propozycji, warto rozważyć skorzystanie z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Pomoc osobistego konsultanta ubezpieczeniowego jest dużym wsparciem, ponieważ zależy mu na zawarciu atrakcyjnej umowy pomiędzy ubezpieczającym się oraz firmą ubezpieczeniową. Doradca działa z korzyścią dla ubezpieczającego się.

Kim jest doradca ubezpieczeniowy?

Doradca ubezpieczeniowy w świetle prawa jest osobą prawną, osobą fizyczną bądź podmiotem niemającym osobowości prawnej, jaka jest upoważniona poprzez stowarzyszenie ubezpieczeniowe do podpisywania umów z kontrahentami na jego rzecz. Agent pełnomocnik posiada prawa do zawierania umów, z kolei agent pośrednik zajmuje się przedstawianiem oferty, jednakże nie może tego zakończyć. Agent ubezpieczeniowy może działać dla jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli ta liczba podnosi się, mówimy o multiagencie. Taka osoba musi zawrzeć umowę odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanej działalności.

Samodzielność doradcy ubezpieczeniowego

Broker ubezpieczeniowy nie jest pracownikiem żadnej firmy proponującej ubezpieczenia. Należy w tymże miejscu wskazać na podstawową rozbieżność pomiędzy agentem oraz brokerem ubezpieczeniowym. Agent ubezpieczeniowy realizuje własną działalność na rzecz podmiotu oferującego usługi ubezpieczeniowe. Nie wolno w tymże wypadku mówić o swobodzie. Kiedy korzystamy z usług brokera ubezpieczeniowego, nie dochodzi do promowania danej oferty. Możemy spodziewać się, iż dobrany dla nas pakiet ubezpieczeniowy będzie niezależną decyzją.

Ekonomizacja czasu

Dobranie doskonałej oferty ubezpieczeniowej wymaga odpowiedniego zrozumienia branży – należy rozumieć, które instytucje działają na rynku, jakie spośród nich są godne zaufania, jak wygląda ich aktualna propozycja.  Następnie należy zestawić ze sobą dane usługi. Nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza, że wymaga wielkiego doświadczenia, zdolności logicznych i też czasu.

Kompetentna obsługa poprzez brokera ubezpieczeniowego przy roszczeniach odszkodowawczych

Każdy spośród nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy powstanie potrzeba wypłacenia pieniędzy z ubezpieczenia. Poradzenie sobie z zaistniałym kłopotem, na przykład choroba, śmierć, zalanie wodą mieszkania bądź wypadek samochodowy, jest dla pokrzywdzonego skomplikowaną sprawą. Kontakt z firmą bądź kilkoma instytucjami ubezpieczeniowymi, we współzależności od naszego portfela ubezpieczeniowego, mógłby stać się przymusem wymagającym wiele czasu oraz sił. Należałoby mieć wtedy brokera ubezpieczeniowego, który w naszym imieniu będzie prowadził czynności, w celu zdobycia rekompensaty poniesionych strat.

Mniejsze zagrożenie

Zdając się na pomoc specjalistycznego doradcy minimalizujemy zagrożenie, iż dobierzemy ofertę nieopłacalną z ekonomicznego punktu widzenia. Oferty zakładów ubezpieczeniowych mogą być prezentowane jako niezwykle atrakcyjne, jednakże po wniknięciu w detale niejednokrotnie okazuje się, że zupełnie takie nie są i równocześnie kosztują wiele więcej, aniżeli u konkurencji. Broker ubezpieczeniowy pozwala nam zapobiec takim sytuacjom. Pomoże on w dobraniu indywidualnie dopasowanej oferty do sytuacji klienta, bez ukierunkowania się na konkretnego dostawcę ubezpieczeń, mając na względzie dobro klienta, a także w przypadku potrzeby skorzystania z ubezpieczenia dopełni za swojego klienta wszelkich formalności wymaganych do wypłaty kwoty ubezpieczenia. 

 

Jeśli Jesteś zainteresowany lub masz ubezpieczenie i chciałbyś sprawdzić, czy masz najlepszą ofertę dostępną obecnie na rynku, napisz do mnie lub zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie: 073 9949 7363   –  Marta Sawicka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *