Dlaczego warto zabezpieczyć siebie i najbliższych?

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę

Dlaczego warto zabezpieczyć siebie i najbliższych?

Niektóre osoby niezbyt chętnie decydują się na wykupienie ubezpieczenia na życie. Warto jednak w takich sytuacjach pomyśleć o swoich bliskich, zwłaszcza gdy na utrzymaniu ma się współmałżonka oraz małe dzieci. Życie jest nieprzewidywalne, więc nie da się określić tego, ile lat człowiek będzie żył na Ziemi. Zabezpieczenie finansowe bliskich jest bardzo ważne, aby w razie przykrych zdarzeń najbliżsi nie pozostali bez żadnych środków do życia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to istotna kwestia, której powinno się poświęcić kilka godzin na dobór odpowiedniego ubezpieczenia, najlepiej przy pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Mając ubezpieczenie na życie nie trzeba martwić się o przyszłość bliskich osób, którym środki z polisy zostaną bezzwłocznie wypłacone. Dzięki temu będą mogli się utrzymać i odnaleźć się w nowej sytuacji, która z pewnością dla każdego będzie trudna do przyjęcia.

Odpowiednia opcja dla osób, które mają obciążenia finansowe

Opisywane wyżej sytuacje nie są jedynymi, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy przychodzi pora na analizowanie ofert ubezpieczeniowych. Wiadomo, że jest ich na rynku dużo, a podjęcie ostatecznej decyzji często jest trudne, gdy ktoś wcześniej takiej polisy nigdy nie widział na oczy. Zawsze jednak można pokusić się o skorzystanie z porady profesjonalisty. Broker ubezpieczeniowy ma dostęp do niemalże całego rynku ubezpieczeniowego i reprezentuje klienta, a nie konkretnego ubezpieczyciela. Dzięki temu może dobrać ubezpieczenie na potrzeby rzeczywistej sytuacji klienta i dostępne na jego kieszeń. 

Ubezpieczenie na życie będzie dobrą opcją dla wszystkich osób, które posiadają na swoim koncie jakiekolwiek obciążenia finansowe. Mowa tutaj np. o takich obciążeniach jak:

  • kredyty hipoteczne,
  • kredyty firmowe.

W takich sytuacjach nagła śmierć kredytobiorcy może spowodować, że zaległości zostaną przepisane na jego bliskich. Takie przypadki się przecież zdarzają, a bliscy nie mają z czego zapłacić należnych wierzycielom pieniędzy. Warto się przed takimi rzeczami zabezpieczyć, wykupując polisę na życie. Wtedy środki uzyskane z takiej polisy będą mogły być oczywiście przekazane na spłatę wszelkich zaległości, aby rozpocząć nowy etap w swoim życiu z całkowicie czystym kontem.

Natychmiastowa ochrona

Kupując dla siebie polisę można być pewnym, że ochrona na życie obowiązywać będzie od następnego dnia po podpisaniu umowy, czy też od nowego miesiąca, zależnie od warunków umowy, na które zgodził się klient. Dzięki temu można żyć spokojniej, bezstresowo, ponieważ bliskie osoby nie pozostaną bez środków finansowych, gdy ubezpieczona osoba nagle umrze. Na wszystkie sytuacje trzeba być przygotowanym, a pozostawienie swojego życia losowi nie jest dobrym wyborem, gdyż wtedy nie ma się wpływu na to, jak wydarzenia potoczą się po śmierci danej osoby. Posiadanie ubezpieczenia na życie może wszystko zmienić, dlatego nie warto wahać się przed takim wyborem, lecz czym prędzej zdecydować się na wykupienie polisy. Porada brokera ubezpieczeniowego może okazać się bardzo dużą pomocą, gdyż brak wiedzy na temat poszczególnych ofert może doprowadzić do wybrania najgorszej oferty z możliwych. 

 

Jeśli Jesteś zainteresowany lub masz ubezpieczenie i chciałbyś sprawdzić, czy masz najlepszą ofertę dostępną obecnie na rynku, napisz do mnie lub zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie: 079 1001 6353   –  Marta Sawicka
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *