Jakie są rodzaje ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii?

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę

Jakie są rodzaje ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii?

Wielu Polaków przeprowadziło się do Anglii i zostali tam na stałe. Życie w innym miejscu nie należy do najłatwiejszych, jednak jeśli zżyje się z tamtejszą kulturą i pozna się jakichś znajomych, to można tam zostać naprawdę ładnych kilkadziesiąt lat. Warto przeanalizować rodzaje ubezpieczeń, które oferowane są w Anglii.

 

Rynek ubezpieczeń

Jest to 3 rynek na świecie, zaraz po Japonii i Stanach Zjednoczonych. Według statystyk pracuje w nim około 315 000 osób. Ta liczba już pokazuje, na jaką skalę jest on rozwinięty. Jeśli zsumuje się prywatne składki, które są płacone w Anglii, to uzyska się kwotę około 260 mld funtów. Żeby pokazać jak wielki jest to rynek, warto porównać tę liczbę do Polski. W Polsce zsumowane składki wynoszą około 15 mld funtów. Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców Anglii to wynosi ona około 55 mln, a Polski 40 mln.

 

Podział ubezpieczeń

Na rynku można spotkać głównie jeden podział. Dla konsumenta indywidualnego, a także dla klienta biznesowego. Jest to główny podział i praktycznie stosuje się go w każdym możliwym zakładzie ubezpieczeń, dlatego zostanie on wykorzystany do dalszej analizy.

 

Ubezpieczenie klienta indywidualnego

1. Home Insurance, czyli ubezpieczenie domu

Jest to ogólna ochrona całego domu i obejmuje pożary, zalania, włamania itd. Dodatkową opcją jest ubezpieczenie całego mienia, które znajduje się w środku mieszkania, jednak wszystko zależy od woli ubezpieczającego.

2. Vehicle Insurance, czyli ubezpieczenie pojazdu

Jest to ubezpieczenie obowiązkowe i tak samo, jak w Polsce chroni ono przed uszkodzeniami, które można spowodować na innym pojeździe lub człowieku. Jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem samochodu w Anglii to musi oczywiście doliczyć do opłat to ubezpieczenie. Tak samo jak w Polsce można również je rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży, włamania czy uszkodzenia samochodu.

3. Life Insurance, czyli ubezpieczenie na życie

Jest ono dobrowolne i obejmuje przede wszystkim bliskich ubezpieczonego. Co ciekawe jest ono również ubezpieczeniem dla samego płacącego w przypadku, gdy wykryje się u niego chorobę terminalną.

4. Travel Insurance, czyli ubezpieczenie podróży

Jest to ubezpieczenie praktycznie całego wyjazdu. W jego skład wchodzi leczenie się zagranicą kraju, ochrona bagażu, a także koszty związane z uszkodzeniem mienia na wyjeździe. Jest ono bardzo często kupowane w Anglii.

5. Over Fifties, czyli ubezpieczenie 50+

Jest ono przeznaczone dla osób pomiędzy 50, a 80 rokiem życia. Zamiennie stosowane z ubezpieczeniem na życie. W tym przypadku nie trzeba przeprowadzać żadnych badań.

6. Income Protection Insurance, czyli ubezpieczenie od utraty dochodu

W przypadku, gdy ubezpieczony nie jest zdolny do pracy z powodu choroby. Ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacania renty tak długo, jak obowiązuje zwolnienie lekarskie.

7. Pet Insurance, czyli ubezpieczenie zwierząt domowych

Każdy kto ma psa, wie że leczenie jego jest bardzo drogie. Z tego względu można przygotować się na taką ewentualność i ubezpieczyć swoją pociechę. Wszystkie koszty związane z leczeniem psa będzie pokrywał ubezpieczyciel.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *