Jakie są rodzaje ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii?

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę

Jakie są rodzaje ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii?

Wielu Polaków przeprowadziło się do Wielkiej Brytanii i zostało tu na stałe. Życie w innym miejscu nie należy do najłatwiejszych, jeżeli jednak zżyje się z tutejszą kulturą i pozna się znajomych, to można tu zostać naprawdę ładnych kilkadziesiąt lat. Warto przeanalizować rodzaje ubezpieczeń, które oferowane są w Wielkiej Brytanii, aby zabezpieczyć siebie i swoich bliskich.

Rynek ubezpieczeń w liczbach

Jest to 3 rynek na świecie, zaraz po Japonii i Stanach Zjednoczonych. Według statystyk pracuje w nim około 315 000 osób. Ta liczba już pokazuje, na jaką skalę jest on rozwinięty. Jeśli zsumuje się prywatne składki, które są płacone w Anglii, to uzyska się kwotę około 260 mld funtów. Żeby pokazać jak wielki jest to rynek, warto porównać tę liczbę do Polski. W Polsce zsumowane składki wynoszą około 15 mld funtów. Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców Anglii to wynosi ona około 55 mln, a Polski 40 mln.

Podział ubezpieczeń

Na rynku można spotkać następujący podział: dla konsumenta indywidualnego, a także dla klienta biznesowego. Jest to główny podział i stosuje się go w każdym możliwym zakładzie ubezpieczeń, dlatego zostanie on wykorzystany do dalszej analizy. Dzisiaj omówię dostępne ubezpieczenia dla klienta indywidualnego.

Ubezpieczenie klienta indywidualnego

1. Life Insurance, czyli ubezpieczenie zdrowia i życia

Jest ono dobrowolne i zabezpiecza zarówno osobę ubezpieczoną, jak również jest zabezpieczeniem dla najbliższych ubezpieczonego. Obejmuje takie ubezpieczenia jak:

– ubezpieczenie na życie, czyli Life Cover –  wypłaca zabezpieczoną kwotę dla Twojej rodziny, w przypadku śmierci z jakiegokolwiek powodu. Możesz wykupić terminowe ubezpieczenie na życie, które obejmuje Cię przez określony czas (np. długość kredytu hipotecznego) lub całe ubezpieczenie na życie, które zapewnia Ci ubezpieczenie na całe życie z gwarantowaną wypłatą na wypadek śmierci.

– ubezpieczenie na wypadek chorób krytycznych, czyli Critical Ilness Cover – w sytuacji zdiagnozowania choroby zagrażającej życiu, takie ubezpieczenie gwarantuje jednorazową wypłatę środków finansowych. Zapewnia bezpieczeństwo Twojej rodzinie, pozwala w spokoju dochodzić do siebie, bez stresu o finanse w trakcie trwania choroby. Możesz także wypłaconą kwotę zabezpieczenia przeznaczyć np. na dostosowanie domu do swoich potrzeb.

– ubezpieczenie od utraty źródła dochodu, czyli Income Protection Insurance  działa przypadku, gdy ubezpieczony nie jest zdolny do pracy z powodu choroby. Jest to takie można powiedzieć prywatne chorobowe. Ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacania renty tak długo, jak obowiązuje zwolnienie lekarskie.

 

– ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, czyli Personal Accident Insurance – wypłaca odszkodowanie za przypadkowe obrażenia lub śmierć. Zapewnia całodobową ochronę, dzięki czemu może wypłacić odszkodowanie, jeśli doznasz obrażeń podczas pracy lub poza pracą.

– ochrona kredytu hipotecznego, czyli Mortgage Protection Cover – pomaga spłacić kredyt hipoteczny w przypadku zachorowania lub śmierci przed spłatą kredytu hipotecznego.

– ubezpieczenie 50+, czyli Over Fifties – jest ono przeznaczone dla osób pomiędzy 50, a 80 rokiem życia. Zamiennie stosowane z ubezpieczeniem na życie. W tym przypadku nie trzeba przeprowadzać żadnych badań lekarskich.

 

 

2. Home Insurance, czyli ubezpieczenie domu

Jest to ogólna ochrona całego domu i obejmuje pożary, zalania, włamania itd. Dodatkową opcją jest ubezpieczenie całego mienia, które znajduje się w środku mieszkania, jednak wszystko zależy od oferty ubezpieczyciela.

 

3. Vehicle Insurance, czyli ubezpieczenie pojazdu

Jest to ubezpieczenie obowiązkowe i tak samo, jak w Polsce chroni ono przed uszkodzeniami, które można spowodować na innym pojeździe lub człowieku. Jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem samochodu w Anglii to musi oczywiście doliczyć do opłat to ubezpieczenie. Tak samo jak w Polsce można również je rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży, włamania czy uszkodzenia samochodu.

 

4. Travel Insurance, czyli ubezpieczenie podróży

Jest to ubezpieczenie praktycznie całego wyjazdu. W jego skład wchodzi leczenie się zagranicą kraju, ochrona bagażu, a także koszty związane z uszkodzeniem mienia na wyjeździe. Jest ono bardzo często kupowane w Wielkiej Brytanii.

 

5. Pet Insurance, czyli ubezpieczenie zwierząt domowych

Każdy kto ma psa lub kota, wie że leczenie jego jest bardzo drogie, szczególnie tutaj w Wielkiej Brytanii. Z tego względu można przygotować się na taką ewentualność i ubezpieczyć swoją pociechę. Wszystkie koszty związane z leczeniem zwierzaka będzie pokrywał ubezpieczyciel.

 

Jeżeli Jesteś zainteresowany/a lub posiadasz któreś z powyższych ubezpieczeń i chciałbyś sprawdzić czy posiadana przez Ciebie oferta jest „uszyta na miarę” Twojej sytuacji, odezwij się do mnie i umów na niezobowiązujące spotkanie.
Mój nr telefonu 073 9949 7363 (Marta Sawicka), warto sprawdzić czy Ty, Twoi bliscy i Twój dobytek jesteście właściwie chronieni. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *